Milyen hosszú élettartamra számíthatunk egy műanyag nyílászárótól?

Legyen szó építkezésről, vagy felújításról, az új nyílászárók beszerzésekor manapság már többféle lehetőség közül is válogathatnak az ügyfelek. Az esetek nagy részében a műanyag ajtók, ablakok kerülnek kiválasztásra, nem véletlenül, ugyanis a hőszigetelő tulajdonságaik sokakat meggyőznek.
Napjainkban a változó energiaárak igen kényelmetlen helyzeteket eredményezhetnek, sokan pedig nem szeretnének ezzel kompromisszumot kötni. A céljuk az, hogy az otthonuk minél energiahatékonyabb legyen, ezáltal annak a fenntartása jóval gazdaságosabb lesz. A műanyag nyílászárók ebben lényeges szerepet töltenek be, éves szinten jelentős összegek spórolhatók meg azáltal, hogy fejlett hőszigetelő rendszerrel rendelkeznek.
Számos esetben bizonyítottak már, és valóban látványos a változás, így érthető, hogy nagy az érdeklődés az irányukba. A kifogástalan hőszigetelő tulajdonságokon kívül más előnyük is van a műanyag ablakoknak, ajtóknak, például, hogy alapvetően nem bonyolult a tisztításuk sem.
Vannak olyanok, akik főleg a tartósságot helyezik előtérbe a műanyag nyílászáróknál. Tény, hogy rendkívül költséges rendszeresen cserélni az ajtókat, ablakokat, arról nem beszélve, hogy ez bonyolult művelet is. Fontos megjegyezni még a műanyag nyílászáróknál is, hogy a magas élettartamot több minden befolyásolhatja, éppen ezért is célszerű jobban megvizsgálni azt, hogy a kinézett termékek ebből a szempontból is megfelelnek az elvárásoknak.
Milyen tényezők befolyásolhatják a műanyag nyílászárók élettartamát?
1. Felhasznált alapanyagok, gyártási technológia
Az első és legfontosabb szempont ezzel kapcsolatban természetesen az alapanyag. A műanyag összetétele, A profilok minősége, illetve az UV-állóság mind kritikus tényezőknek számítanak. Ezek azért számítanak ennyire, mert a gyengébb minőséget képviselő műanyagok az idő előrehaladtával elszíneződhetnek, megrepedhetnek, merevebbé válhatnak. Ez azt jelenti, hogy nem bírják a külső hatásokat, pedig az ajtók, ablakok esetében ennek alapvető tényezőnek kell lennie.
A fejlett gyártási technológia csak hozzátesz a magas minőséghez. A felhasznált anyagokkal jól kell bánni, megfelelően kell alkalmazni azokat, mert csak így lehet kihozni igazán a maximumot a termékekből.
2. Karbantartás
Alapvetően a műanyag nyílászárók karbantartása nem bonyolult, azonban nem szabad megfeledkezni erről, mert a szennyeződések károsíthatják az anyag felületét, illetve a vasalatot is.
Célszerű évente kétszer áttörölni az ajtók, ablakok kereteit, üvegeit, így azok sokáig megőrzik kifogástalan állapotukat. A mozgó alkatrészekre fokozott figyelmet kell fordítani, a zökkenőmentes működés érdekében műszerolajjal tanácsos kenni őket.
A védőfólia eltávolításával nem minden esetben foglalkoznak, pedig a beépítés után, legkésőbb három hónappal javasolt levenni, mert, ha a nap hatására rásül, akkor az károsítja a profilt.
3. Környezeti hatások
A környezeti hatások elkerülhetetlenek, amelyeket nem lehet figyelmen kívül hagyni, különösen az ajtók, ablakok esetében. Az igazán minőségi, a kor követelményeinek megfelelően legyártott műanyag nyílászárók már képesek ellenállni az erős UV sugaraknak, extrém hőmérséklet változásoknak.
A műanyag ablakok, ajtók között is vannak különbségek, ezért kell nyitott szemmel járni, és jobban utánanézni az egyes termékek tulajdonságainak, gyártási körülményeinek.
Cégünk csakis első osztályú, szakmai elismeréssel és tanúsítványokkal rendelkező műanyag nyílászárók beépítésével, forgalmazásával foglalkozik. Ha szeretne kérdezni megoldásainkról, forduljon hozzánk bizalommal a feltüntetett elérhetőségeinken!